روز جهانی بهداشت روان | بلاگ

روز جهانی بهداشت روان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

روز جهانی بهداشت روان,روز جهانی بهداشت روان،WFMH,ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﻬﺪاﺷﺖ روان,هفته بهداشت روان ,انجمن بهداشت روانی کانادا,World Mental Health Day,
روز جهانی بهداشت روان،WFMH,ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺑﻬﺪاﺷﺖ روان,هفته بهداشت روان ,انجمن بهداشت روانی کانادا,World Mental Health Day,
 
10اکتبر مصادف با 19 مهرماه از سوی فدراسیون جهانی بهداشت روان (WFMH) به عنوان "روز جهانی بهداشت روان " نامگذاری شده است. این فدراسیون برای این روز در هر سال، یک شعار خاص را انتخاب میکند.

در ایران نیز هفته پایانی مهر ماه ( 24 لغایت 30 مهر) به نام هفته بهداشت روان نام گذاری شده است و عمده ترین هدف در این هفته ارتقا و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان می باشد.

سازمان جهانی بهداشت ، بهداشت روانی را اینگونه تعریف می کند:

"بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش های روانی و جسمی ، سلامت به معنای نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست."

انجمن بهداشت روانی کانادا در یک دید جامع بهداشت روانی را در سه قسمت "نگرش های مربوط به خود ، نگرش های مربوط به دیگران و نگرش های مربوط به زندگی" تعریف می کند. از نظر این انجمن بهداشت روانی یعنی :

"توانایی سازگاری با دیدگاههای خود ، دیگران و رویارویی با مشکلات روزمره زندگی."

سازمان جهانی بهداشت (WHO) سلامت روانی را اینگونه تعریف نموده است:

قابلیت ارتباط موزون و هماهنگ بادیگران،تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضادها و تمایلات شخصی به طور عادلانه،منطقی و مناسب.

 

روز جهانی بهداشت روان,روز جهاني بهداشت روان,روز جهانی بهداشت روانی,روز جهانی بهداشت روان 2014,روز جهانی بهداشت روان 93,روز جهانی سلامت روان,روز جهاني سلامت روان,شعار روز جهانی بهداشت روان 2013,روز جهانی بهداشت و روان,روز جهانی سلامت روانی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 20 مهر 1395 ساعت: 0:15