روز هفتم ماه محرم آب بر روی "امام‌حسین(ع)" بسته شد/ 500 نفر سواره مانع دسترسی امام و یاران‌شان به رو | بلاگ

روز هفتم ماه محرم آب بر روی "امام‌حسین(ع)" بسته شد/ 500 نفر سواره مانع دسترسی امام و یاران‌شان به رو

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا  گفت: در شب هفتم ماه محرم و بر اساس آنچه مورخان بیان کرده اند، امام حسین(ع) با عمربن سعد ملاقات و گفت و گو کردند.
 
وی ادامه داد: خبر این دیدار را خولی بن یزید اصبحی به دلیل دشمنی بسیاری که با امام حسین(ع) داشت، به عبیدالله بن زیاد گزارش داد.
 
وی تصریح کرد: پس از این گزارش، عبیدالله بن زیاد نامه ای به عمر سعد نوشت و دستور محروم کردن امام حسین(ع)، خانواده و یارانشان را از آب صادر کرد.
 
وی اظهار کرد: در روز هفتم ماه محرم همچنین به عمر بن سعد دستور داده شد که با سپاهیان خود، بین امام حسین(ع) و اصحابشان و آب فرات فاصله ایجاد شود و اجازه نوشیدن حتی یک قطره از آب را هم به ایشان و خانواده شان نداد.
 
حجت الاسلام و المسلمین رجبی در ادامه صحبت های خود توضیح داد: عمر بن سعد برای اجرای دستوری که به او داده شده بود، به شکل فوری عمر بن حجاج را با 500 نفر سوار در کنار رود فرات مستقر کرد و مانع دسترسی امام حسین(ع) و یارانشان به آب شد.
 
این کارشناس علوم قرآنی همچنین تصریح کرد: بر اساس آنچه در منابع تاریخی اسلامی نقل شده، آمده است هنگامی که عمر بن سعد آب را روی امام حسین(ع) و یارانشان بستند، فردی به نام عبدالله بن حصین ازدی چنین فریاد زد: " اى حسین! این آب را دیگر بسان رنگ آسمان نخواهى دید! به خدا سوگند كه قطره‌‏ایی از آن را نخواهى آشامید تا از عطش جان دهى!"
 
وی خاطرنشان کرد: آن طور که مورخان بیان کرده اند، امام حسین (ع) پس از این سخن، چنین فرمودند: "خدایا او را از تشنگى بكش و هرگز او را مشمول رحمت خود قرار مده!"
روز هفتم ماه محرم,روز هفتم ماه رمضان,روز هفتم ماه صفر,روز هفتم ماه عسل,روز هفتم ماه عسل 94,روز هفتم ماه عسل 93,روز هشتم ماه محرم,دعاي روز هفتم ماه رمضان,دعا روز هفتم ماه رمضان,اعمال روز هفتم ماه رمضان,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 20 مهر 1395 ساعت: 0:16