کاهش خطر حمله قلبی با نوشیدن ۳ فنجان قهوه در روز | بلاگ

کاهش خطر حمله قلبی با نوشیدن ۳ فنجان قهوه در روز

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 نوشیدن ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز از خطر انسداد شریان‌ها و بروز حملات قلبی می‌کاهد. انسداد شریان‌ها باعث لختگی خون و بروز حملات قلبی می‌شود.
محققان معتقدند کسانی که هر روز قهوه می‌نوشند، کمتر به کلسیم کرونری مبتلا می‌شوند؛ عارضه‌ای که به عنوان یکی از علائم اولیه بیماری‌های قلبی و عروقی (CVD) شناخته می‌شود.
گرفتگی عروق خونی باعث لختگی خون شده و خطر حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. محققان با بررسی بیش از ۲۵ هزار مرد و زن کره‌ای با میانگین سنی ۴۱ سال به نتایج قابل توجهی دست یافتند. این افراد بر حسب میزان مصرف قهوه در پنج دسته مختلف قرار گرفتند: کمتر از یک فنجان در روز، ۱ تا ۳ فنجان در روز، ۳ تا ۵ فنجان در روز و پنج فنجان یا بیشتر در روز.

میانگین مصرف قهوه بین شرکت‌کنندگان ۱.۸ فنجان در روز بود و ۱۳.۴ درصد آنها سطح کلسیم قابل ‌تشخیص داشتند. در افرادی که کمتر از ۱ فنجان قهوه در روز مصرف کردند، تقریبا ۰.۷۷ درصد کلیسم انباشته کمتری نسبت به افرادی که قهوه مصرف نکرده بودند، مشاهده شد. علاوه‌براین، افرادی که ۱ تا ۳ فنجان قهوه در روز مصرف کرده بودند، ۰.۶۶ درصد کلسیم انباشته کمتر و افرادی که روزانه ۳ تا ۵ فنجان قهوه مصرف کرده بودند، ۰.۵۹ درصد کلسیم انباشته کمتری نسبت به افرادی که اصلا قهوه مصرف نکرده بودند داشتند.

کاهش,حمله,قلبی,نوشیدن,فنجان,قهوه,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 24 مرداد 1396 ساعت: 5:58