سرنوشت بشر/ مالرو

ساخت وبلاگ
چکیده : سرنوشت بشر   آندره مالرو سیروس ذکاء   انتشارات خوارزمی سرنوشت بشر هم مثل کتاب قبل درباره جنگ داخلی ... با عنوان : سرنوشت بشر/ مالرو بخوانید :

سرنوشت بشر

 

آندره مالرو

سیروس ذکاء

 

انتشارات خوارزمی

سرنوشت بشر هم مثل کتاب قبل درباره جنگ داخلی هست . این بار در چین شاهد جنگ هستیم قهرمانان کتاب ما که در جبهه کمونیست ها می جنگند امیدوارند از زیر سلطه سرمایه داری بیرون بیان و با کمونیسم پیوند داشته باشند . مبارزه اونها با دولت، نحوه شورش، نحوه ادامه کار، مبارزات، تفکرات درونی و نقش کشورهای دیگه از جمله فرانسه در چنین مراحلی مسائلی هستند که توی کتاب بهشون پرداخته شده .

قشنگ بود البته این کتاب را کمتر دوست داشتم شاید چون در کل فضای چین جذبم نمی کرد و البته قهرمانانش را هم درک نمی کردم و دیگه اینکه فضای جنگ دیگه بسه به نظرم این کتاب هم عین قبلی بود . دلیل دیگه اش هم اینه من انقلاب اسپانیا را می شناسم اما چین را نه. البته خوب این نظر شخصیه منه ها وگرنه که در مجموع این رمانشون را قوی تر و عمیق تر می دونند و جایزه گنکورم برده .

در مورد آندره مالرو باید بگم اصلا شاگرد موفقی نبوده و حتی نمی تونه دبیرستان را تمام کنه ! در مورد افکارشم خوبه بدونید از مخالفان شدید استعمار فرانسه در هند و چین بوده و کمک می کنه برای این کار اتحادیه ای هم تاسیس بشه .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

هیچ انسانی با انکار زندگی ، زندگی نمی کند .

 

حتی یک اقلیت هم همیشه شامل اکثریتی از احمق هاست .

 

من انسانیتی را که از تماشای رنج ساخته شده است دوست ندارم .

 

می شود زندگی را مدت زیادی فریب داد ولی سرانجام زندگی آنچه را برای آن ساخته شده ایم از ما می سازد .

سرنوشت بشر مالرو,دانلود کتاب سرنوشت بشر مالرو,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 25 مهر 1395 ساعت: 20:56